Arabalarımız

Elektromobil Aracımız

Model araç olarak tanımlayabileceğimiz araçlarımız son derece hafif, aerodinamik bakımından verimli ve enerji tüketimi de az olan araçlardır. Mekanik detayların yanı sıra aynı zamanda da yerliliğe önem veren bir ekip olarak AR-GE çalışmalarına 2017 yılında başladığımız yerli elektrikli motorumuzu da üreterek araçlarımıza başarılı bir şekilde entegre etmiş bulunmaktayız.

Bununla beraber yine Batarya Yönetim Sistemi, Araç Kontrol Sistemi, Yerleşik Şarj Birimi ve alt kompanentleri ekip üyelerimiz ile beraber yerli bir şekilde üreterek yarışlara katılım göstermekteyiz. Ülkemizin geleceği olan genç arkadaşlarımız ile beraber daha öğrencilik yıllarında iken yerli ve milli üretim anlayışını aşılamayı ana hedef olarak belirleyen ekibimiz bu zorlu ve meşakkatli yolda hedefine emin adımlarla ilerlemektedir

Otonom Aracımız

2021-2022 yılında ilk defa katıldığımız Robotaksi Otonom Araç yarışmasına takımımız doğrudan finalist olma hakkına sahip olmuştur. Takımımız 2021 yılında yapılan AR-GE’ler doğrultusunda kurulmaya karar verilmiş olup, 2021-2022 eğitim-öğretim yılında çalışmalara başlamıştır. Efficiency Challenge yarışlarından elde edilen tecrübeler ve çalışmalar takımın başka bir yarışmada bu bilgileri aktarmak amacıyla ve yeni bir alanda elde etmek istediği başarı hedefleri amacıyla kurulmuştur. Beta aracı 2020-2021 Efficiency Challenge yarışında kullandığımız arabayı Otonom yarışlarında kullanmak üzere çevirilmiştir. Yerli AKS kartına sahip olup, takım arkadaşlarımızın atölyede kendi üretimleri olan Karbonfiber gövde ve şase ile üretilmiştir. Takım arkadaşlarımız Makine, Elektrik-Elektronik, Bilgisayar ve Endüstri Mühendisliği öğrencilerinden oluşmaktadır. 2022-2023 döneminde başarı ile dönülmesi hedeflenmektedir.