TÜBİTAK Efficiency Challenge

    Efficiency Challenge Electric Vehicle her yıl üniversite öğrencilerine yönelik olarak TÜBİTAK tarafından 2005 yılından itibaren gerçekleştirilmektedir.  Farklı kategorilerde düzenlenen yarış organizasyonları ile, alternatif enerji ile çalışan araçlarla ilgili yerli üretimin artırılması ve katma değeri yüksek ürünlerin geliştirilmesi, katılımcıların alternatif enerjilerle ilgili araştırma imkânı edinip dünyadaki gelişmeleri takip etmeleri, deneyim kazanmaları ve bu yolla alternatif enerji kaynaklarının kullanımı konusunda ülke genelinde farkındalığın artırılması amaçlanmaktadır.

21-27 Ağustos 2017 tarihlerinde Kocaeli Yarış pistinde gerçekleştirilecek. Her üniversiteden katılımın olması beklemen yarışlara uluslararası okullardan da katılım beklenmektedir.

Duscart Elektromobil Takımı olarak 2010’dan beri katılmakta olduğumuz bu yarışlara bu senede katılacağız. Her sene belirlediğimiz hedeflerimize ulaşabilmek ve kendimize bir şeyler katarak ilerlemeye devam edeceğiz. Bütün aksiliklere rağmen yolumuza ve Türkiye’mizin geleceği için çalışıyoruz.

Yarışlar kapsamında 10.000’in üzerinde üniversite öğrencisine ulaşılmış olup, konuyla ilgili endüstriyel uygulamaları teşvik edecek ve bu konudaki potansiyeli güçlendirecek bilgi ve tecrübe birikimine sahip genç mühendis ve temel bilimci bir kitle oluşturulmuştur.

http://challenge.tubitak.gov.tr/anasayfa.html

 

 

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Hızlı Ulaşım

image